MA0402YV103Z250
Description
CAP CER 0.01UF 25V Y5V 0402
DataSheet
MA0402YV103Z250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.01 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)