LD033C333JAB2A
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
DataSheet
LD033C333JAB2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)