
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CBR-SMD RF C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 |
Current price of CBR06C229BAGAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 16V X7R 1206
CAP CER 0603 9.1NF 16V ULTRA STA
CAP CER 39PF 400VAC SL RADIAL
RES 0.003 OHM 1W 0805 WIDE
CAP CER 0805 2.2NF 25V X7R 5%
CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0603
CAP CER 6800PF 630V C0G/NP0 2225