
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805X561M1HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 9.1NF 16V ULTRA STA
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
CAP CER 3900PF 450V NP0 0805
CAP CER 0805 560PF 100V ULTRA ST
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 20W
CONN PLUG MALE 61POS GOLD CRIMP