VJ0402D240MLXAC
Description
CAP CER 24PF 25V C0G/NP0 0402
DataSheet
VJ0402D240MLXAC PDF
Part Status:Active
Capacitance:24 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.61mm)