QCCF251Q1R9A1GV001T
DataSheet
QCCF251Q1R9A1GV001T PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.9 pF
Tolerance:±0.05pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.61mm)