
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.056 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1210C563G8HAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2700PF 250V X7R 1210
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
CAP CER 2700PF 10V X7R 0603
CAP CER 1210 56NF 10V ULTRA STAB
CAP CER 4.7PF 63V C0G/NP0 0805
CONN D-SUB RCPT 9POS VERT SLDR
CAP CER 220PF 50V 0805 EPOXY