CGA6M4X7T2W224M200AA
Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
DataSheet
CGA6M4X7T2W224M200AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)