CC0805KRX7RZBB102
Description
CAP CER X7R 0805
DataSheet
CC0805KRX7RZBB102 PDF
Type Description
Series:CC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)