
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1812Y5000154KER is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 1812
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225
CAP CER 1000PF 6KV X7R 2225
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1812
CONN RCPT ML MINI XLR 3P SDR CUP
SCHOTTKY BARRIER DIODE