
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.299" (7.60mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K392J20C0GF5UH5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 100V X7R 1210
CAP CER 15 PF 50V NP0(C0G) 0805
CAP CER 0402 180PF 10V ULTRA STA
CAP CER 0805 3.6NF 16V ULTRA STA
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 RAD
AC/DC CONVERTER 5V 6W
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN