UMF325B7223MNHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP, MLCC, 1210/3225, 50V, X7R,
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UMF325B7223MNHT PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.083" (2.10mm)