MA0402CG361J250
Description
CAP CER 360PF 25V C0G/NP0 0402
DataSheet
MA0402CG361J250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:360 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)