CGA4J2X7R1C684M125AD
Description
CAP CER 0.68UF 16V 0805 EPOXY
DataSheet
CGA4J2X7R1C684M125AD PDF
Type Description
Series:CGA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Epoxy Mountable
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)