
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VY2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 300VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.413" Dia (10.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.571" (14.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of VY2472M41Y5VS6TV0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
KC-LINK 2220 15NF 650VDC C0G
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
CAP CER 8200PF 500V X7R 1812
RES SMD 2.74K OHM 1W 1206 WIDE
CAP CER 4700PF 300VAC Y5V RADIAL
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
UNITIZED BLOCK EXL 2S FIN