C5750C0G2J683J230KC
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.068UF 630V C0G 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C5750C0G2J683J230KC PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)