VJ1206A330KBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 50V NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1206A330KBAAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)