DE21XKY220JA2BM01F
Description
CAP CER 22PF 250VAC SL RADIAL
DataSheet
DE21XKY220JA2BM01F PDF
Type Description
Series:KY
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)