C4532CH2J473J320KA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.047UF 630V CH 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C4532CH2J473J320KA PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.138" (3.50mm)