
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FG |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 10000 | ||
| 14000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of FG18X7R1H332KNT06 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 270PF 1KV X7R 2225
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1210
CAP CER 1800PF 16V NP0 0805
CAP CER 0.56UF 16V X7R 2220
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
CAP CER 2200PF 500V X7R 1812
CAP FEEDTHRU 22PF 500V AXIAL