CDR34BP622AJZRAT
Description
CAP CER 6200PF 50V 5% BP 1812
DataSheet
CDR34BP622AJZRAT PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)