K392K20C0GK5UL2
Description
CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 RAD
DataSheet
K392K20C0GK5UL2 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)