
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| Temperature Coefficient: | X6S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Features: | Low Profile |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 20000 | ||
| 30000 |
Current price of CGB2A1X6S0G474M033BC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0603
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1210
CAP CER 0.068UF 25V Y5V 0805
RES 0.27 OHM 1% 3/4W 1206 WIDE
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0402
RAFIX 22 FS+ PUSHBUTTON ILLUMINA
KPT 41C 41#20 SKT RECP