
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 82 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1206Y0630820JAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1206
CAP CER 0805 12PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 1206 3.9PF 100V ULTRA ST
CAP CER 1206 0.1F 16V ULTRA STAB
CAP CER 5.6 PF 100V NP0(C0G) 080
CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1206
XG FLEX 18 AWG 4 PR SUPRA SHIELD