
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SR215C682KAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3.6PF 50V NPO 0402
CAP CER MLCC
CAP CER 0805 56PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0.027UF 16V X7R 1210
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
LED XLAMP XP-G2 WARM WHT 3000K
CONN SOCKET 22-26AWG CRIMP TIN