
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GCM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of GCM155R71E472KA37D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
CAP CER 1206 130PF 50V ULTRA STA
CAP CER 0805 4.7NF 200V C0G
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM
ADAPT 3.50MM JACK - SMP PLUG
LED PNL MT 1" 24V WT DOME RED