
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of C420C681G2G5TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 16PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 1825
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1808
CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 1812
CAP CER 2200PF 1.2KV X7R 1825
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1210
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 AXIAL