
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1200V (1.2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16000 |
Current price of 1210J1K20392KXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 0603
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER NPO 0201
CAP CER 1206 4.3NF 50V ULTRA STA
CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 1210
CAP CER 2700PF 25V X7R 0603
LEVEL 7, SMT DOUBLE BALANCED MIX