
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206C180M8HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 1206
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 47PF 300V SL RADIAL
CAP CER 5600PF 100V X7R 1210
CAP CER 4.7UF 4V X5R 0603
CAP CER 1206 18PF 10V ULTRA STAB
MEMS OSC XO 4.0000MHZ CMOS SMD