VY2471K29Y5SS6UV7
Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL
DataSheet
VY2471K29Y5SS6UV7 PDF
Type Description
Series:VY2
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5S
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)