WKO221KCPCF0KR
Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5T RADIAL
DataSheet
WKO221KCPCF0KR PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5T
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)