RDEC71E474K0P1H03B
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7S RADIAL
DataSheet
RDEC71E474K0P1H03B PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)