
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UQ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 20 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | A |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of UQCL2A200JAT2A\500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 150PF 16V X7R 0805
CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 1206
CAP0805 COG 5.1PF .25PF 200V
CAP CER 20PF 200V 0402
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603
CONN RCPT MALE 3P SILV SLDR CUP
CONN RCPT MALE 7P SILV SLDR CUP