
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KPS SMD Comm X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | SMD, J-Lead |
| Size / Dimension: | 0.134" L x 0.102" W (3.40mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | J-Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 | ||
| 1200 |
Current price of C1210C225K1R1C7186 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1500PF 100V NP0 1206
CAP CER 0.15UF 50V X8RADIAL
CAP CER 6800PF 3KV X7R 2225
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
XTAL OSC VCXO 300.0000MHZ LVDS