
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | SMPS Filtering |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 20000 | ||
| 30000 |
Current price of EMK105ABJ225MV-F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER .022UF 100V C0G/NP0 1812
CAP CER 0805 820PF 100V ULTRA ST
CAP CER 0.15UF 630V X7R RADIAL
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0402
CAP CER 3300PF 250V X7R 0603
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805
CAP CER 820PF 4KV X7R 1825