1206J1000471JDT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1206J1000471JDT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)