1808CC102KAT3A
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1808
DataSheet
1808CC102KAT3A PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)