
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GoldMax 300 Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.27 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.400" (10.16mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of C336C274G5G5TA7301 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1800 PF 630V X7R 1210 PB
CAP CER 0805 6.8NF 16V ULTRA STA
CAP CER 330PF 63V X7R 0603
CAP CER 1000PF 16V X7R 0805
CAP CER 0.27UF 50V C0G/NP0 RAD
WIRE DUCT SOLID BASE BRCKT MT 6'
CLIP SLEEVE & WM - LEGEND: 6