
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CC0805KFX5R6BB475 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1206
CAP CER 470PF 6KV X7R 1825
CAP CER 5600PF 1.5KV X7R 1210
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0805
CAP CER X5R 0805
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO213AA