GQM1875C2E330GB12D
Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0603
DataSheet
GQM1875C2E330GB12D PDF
Type Description
Series:GQM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.031" (0.80mm)