SA301A222JARN
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 AXL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SA301A222JARN PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)