
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.076" (1.94mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VJ1210Y222KLEAJ32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 1210
CAP CER 2200PF 50V C0G 0805
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603
CAP CER 680PF 63V X7R 1808
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
CAP CER 0402 18PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 2200 PF 500V X7R 1210 PB