
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of CGA2B2X8R2A331M050BE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1812
KC-LINK 1812 10NF 1000VDC C0G
CAP CER 0.012UF 250V X7R 1206
CAP CER 330PF 100V X8R 0402
CAP CER 270PF 10V X7R 0603
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 3AB 3AG
PANEL MOUNT BEEP/CONTINUOUS ALAR