CC0805CRNPO9BNR47
Description
CAP CER 0.47PF 50V NPO 0805
DataSheet
CC0805CRNPO9BNR47 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.47 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)