
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8200 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1808Y0630822FFT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.033UF 63V X7R 1812
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
CAP CER 1206 0.1F 10V ULTRA STAB
CAP CER 1000PF 1.2KV X7R 1825
CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1808
IC REG LINEAR 3.6V 50MA SOT23-5
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206