VJ1206A391KXQCW1BC
Description
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 1206
DataSheet
VJ1206A391KXQCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:390 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)