1812J0500564MXTE03
Description
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1812
DataSheet
1812J0500564MXTE03 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.56 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (X2Y)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)