K104M20X7RH53H5
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
DataSheet
K104M20X7RH53H5 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.299" (7.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)