CL10B821KB8NNNC
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0603
DataSheet
CL10B821KB8NNNC PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:820 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)