2225Y1K00821GFR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 2225
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2225Y1K00821GFR PDF
Type Description
Series:FlexiCap™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)